Co-Location

Co Location, diğer ifadeyle sunucu barındırma hizmetleri, firma ve kurumların sahip olduğu tüm donanımların tek bir merkezden kontrol edilmesi ve çalıştırılması hizmetini kapsıyor. Özellikle kurumsal nitelikli firmaların sürekli ihtiyaç duyduğu sunucu hizmetlerini daha az maliyetle sahip olmalarını sağlayan barındırma hizmeti, sunucunun gereksinim duyduğu bakım gibi ihtiyaçların veri merkezi tarafından takip edilmesini sağlıyor. Böylece firma için sunucu bakım ve güvenliği ek bir zaman ve efor kaybı haline gelmiyor.

Barındırma hizmetinin avantajı

Kurumların sahip olduğu evrakların depolanmasını yanı sıra, sahip olduğu programların etkin ve verimli şekilde çalışması oldukça önemlidir. İş akışını sağlayan ve şirket içi iletişimi mümkün kılan programların kesintiye uğraması veya verimli şekilde çalışmaması, şirketin zarara uğramasına neden oluyor. Bu tür bir durumun söz konusu olmaması için sadece şirketin sahibi olduğu kaliteli bir sunucuya gereksinim duyuluyor. Bunun karşılanmasına yönelik sunulan barındırma hizmeti, firmaya özel olarak kullanıma sunulan ve tüm özellik, depolama alanlarıyla firma için çalışıyor.

Verimliliği sağlayan barındırma hizmeti, şirket içerisindeki tüm programların çalışmasını, depolanan belgelere her yerden ulaşılabilmesini sağlıyor. Gelişen ve değişen kurum anlayışının en önemli parçası haline gelen sunucuların kullanımı, şirketin çalışma verimliliği açısından önemlidir. Sunucunun veri merkezlerinde barındırılması ise, bakım gibi uzmanlık gerektiren ihtiyaçlarının veri merkezindeki teknisyenler tarafından yapılmasını sağlıyor.

Call Now Button