Blog Details

  • Home
  • Radyolink İnternetin Avantajları

Radyolink İnternetin Avantajları

Radyolink internet sistemleri daha hızlı iletişim ağının kurulması ve veri akışının daha yüksek güvenilirlikte olması için sağlanan bir sistemdir. Radyolink sistemleri en kısa tanımı ile iki nokta arasında elektromanyetik dalgalar vasıtası ile iletişim kurulmasını sağlayan sisteme verilen isimdir. Radyolink iki santral arasında veri akışı ve iletişim sağlar. Diğer kurulan sistemlerden çok daha güvenlidir. Radyolink sistemleri daha çok telefon santralleri arasında ve televizyon vericisi ile televizyon stüdyosu arasında tercih edilir. Fakat son yıllarda söz konusu sistemin internet sağlayıcılar tarafından da hatırı sayılır şekilde tercih edildiğine şahit olabiliyoruz. Bu uygulamadan arzu edilen verimin alındığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız radyolink internet, hayatımızın her alanını etkisi altına alan internet nedeni ile her yerde farkında olmadan karşımıza çıkıyor. Son dönemde sistemin yerli üretiminin de yapılması ile daha da yaygınlaşacağını söyleyebiliriz. Söz konusu sistemin kalitesi, kullanıldıkça ve yaygınlaştıkça daha belirgin şekilde hissedilmektedir.

Radyolink Teknolojisi

Radyolink teknolojisi birbirinden tamamen bağımsız olan sistemlerin elektromanyetik dalgalar vasıtası ile haberleşme ağı kurulmasında karşımıza çıkar. Bu sistem ile sadece iki nokta arasında iletişim ve veri transferi sağlanabilir. Sistemin en büyük avantajlarından biri ise kesinlikle bir güvenlik açığının olmamasıdır. Yani sistem üzerinden bir veri hırsızlığı ile dinleme işlemi yapılamaz.

Radyolink sisteminin yaygın olarak tercih edildiği alanlar daha çok iletişim ağında bir kısım parazitlerin olduğu dağlık ve engebeli arazi kesimleridir. İki nokta arasında güçlü bir iletişim ağı sağladığı için bu tür arazilerde son derece verimli kullanım imkânı görülmüştür. Şu örnek ile radyolink sisteminin daha iyi beynimizde şekillenmesini sağlayabiliriz. Klasik telefon hattı sistemlerini tek şeritli bir yol gibi düşünürsek radyolink sistemlerini otobana benzetebiliriz. Doğal olarak tek şeritli yolda hızlı gidilemeyecek ve zaman zaman trafik sıkışacaktır. Otobanda ise bu sorunların hiçbiri olmayacak en yüksek hızda yol alınabilecektir.

Neden Radyolink İnternet Sistemleri Tercih Edilmelidir?

Son dönemde çoğu kamu kurum ve kuruluşuna radyolink sistemlerinin kurulduğu görülür. Fiyatı hem çok daha uygun hem de son derece kalitelidir. Gelişen teknoloji ve insan ihtiyaçlarının sürekli artması neticesinde internet hızı zamanla insanları tatmin etmez. İnternetin hızının artırılması ve kaliteli hizmet sunulması rakiplerin de geride kalmasına sebep olur. Bu kapsamda firmalar her geçen gün yeni projeler ile teknolojik imkânlarını artırmaya ve bu kapsamda en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadırlar. Firmalar rakiplerinden bir adım öne geçmek için hem daha az maliyetli, hem de daha hızlı ve kaliteli hizmet sağlayan radyolink internet sistemini kullanmayı tercih ederler.

Sonuçta radyolink internet sistemleri maliyetinin de düşük olmasının yanında 20 Mbps hızın da üzerinde hizmet sağlayan, özellikle internetin yaygın olarak kullanıldığı günümüzde bir ihtiyaç halini almıştır.

Leave Comment

Call Now Button