Blog Details

  • Home
  • Metro İnternet – Size Özel İnternet Hizmeti

Metro İnternet – Size Özel İnternet Hizmeti

Metro Ethernet Hizmeti

Metro Ethernet, internet kullanımının yoğun olduğu alanlarda tercih edilen bir internet bağlantı türüdür. Genellikle kalabalık kurum ve kuruluşlarda tercih edilen bu sistem, ofis ve iş hayatının vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmiştir. Kurumsal internet ağı olarak da adlandırılan Metro Ethernet, fiber optik kablolar sayesinde kullanıcılarına ayrı bir hat tanımlanarak sağlanmaktadır.

Simetrik bağlantıya sahip olmasından dolayı internet sıkıntısı yaşanması minimum seviyelere düşer ve hatta hiç yaşanmaz. Klasik ve eski internet bağlanma yöntemleri olan VDSL ve ADSL internet hizmetlerinden oldukça farklı ve avantajlıdır. Bunun sebebi, simetrik bağlantının fiber optik kablolarla yüksek bant genişliğinde sağlanmasıdır.

Yükleme (upload) ve indirme (download) hızının aynı derecede görüldüğü simetrik bağlantı özelliğinden dolayı hızı yüksektir. Bu özellikleri barındırmasından dolayı asimetrik bağlantılarda görülen hız düşmesi sorunları yaşanmamaktadır.

 

Metro Ethernet Özellikleri

 

Özellikle iş hayatında çok fazla kullanıcı sayısına sahip olan bu hizmet, hızlı ve kesintisiz bir internet erişimi sağlamaktadır. Bu yönüyle pek çok kesime hitap etmektedir. İnternet kullanım maliyetinin gözle görülür biçimde düştüğü Metro Ethernet, cazip fiyatlı oluşuyla da şirketlerin ilk tercihi durumundadır.

Kurumsal kullanımlarda bir diğer göze çarpan avantaj ise kurum içi gizliliğin ve güvenliğin üst seviyede bulunmasıdır. Bu internet hizmeti sayesinde fiber optik hat aracılığıyla sağlanan internet, paylaşıma kapalı ve kuruma özel bir halde kullanılır. Lokasyon kolaylığı sağlamasıyla birlikte, birden fazla şubesi olan şirket ve kurumlar için birbirine bağlayıcı bir köprü vazifesi görmektedir. Şirketler için fazlasıyla gereksinim duyulan bu özellik, Metro Ethernet’i diğer bağlantılardan ayırıcı bir nitelik taşımaktadır.

 

Metro Ethernet Farklılıkları

 

Diğer internet hizmetleri ile karşılaştırıldığında Metro Ethernet’in pek çok ayrıştırıcı özelliği olduğu görülmektedir. Bu internet hizmeti de fiber internet erişiminde olduğu gibi iletişimi fiber internet kabloları üzerinden sağlamaktadır. Fakat ikisini ayıran nokta, hedef hizmet kitlesinde görülmektedir. Fiber internet hizmetinden onu ayıran en önemli özellik, fiber optik hattın özel tahsisi yoluyla kurumsal ve profesyonel bir hizmet sunmasıdır. Kullanıcılar, kendilerine özel tahsis edilmiş hat ile internete erişmelerinden dolayı hiçbir yavaşlama ve kesinti sorunuyla karşılaşmazlar. Bu sebeple kurum ve şirketlerin tercihi Metro Ethernet kullanımı olmaktadır.

Leave Comment

Call Now Button