Blog Details

  • Home
  • Cloud Hosting Hizmeti

Cloud Hosting Hizmeti

Cloud Hosting yani Türkçe bilinirliği ile bulut barındırma, son yıllarda kullanımı ve popülerliği artan bir uygulamadır. Kullanıcıların yazılımlarını, resimlerini, diğer şirket dosyalarını ya da web sitelerini tek bir sunucu içinde barındırmak/bulundurmak yerine pek çok ayrı sunucu içinde bulundurulmasıdır. Bir yerine, birkaç sunucunun barındırdığı verilerin kaybolma riski bu şekilde ortadan kalkmaktadır.

Yazılımlarda veya web sitelerde kaydedilmiş verileri kaybetme olasılığı her zaman bulunmaktadır. Cloud Hosting teknolojisi sayesinde bu risk tamamen yok olmuştur. Ne kadar çok sunucu, o kadar çok bulut deposu mantığıyla çalışan sistem sayesinde kaybolma riski yaşamadan tüm veriler depoda saklı kalmaktadır.

Cloud Hosting İle Dosya Depolama

İnteraktif ortamda çok eski bir geçmişi olmamasına rağmen Cloud Hosting teknolojisini kullanmayı tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu durumun oluşmasını sağlayan en önemli etken diğer hosting teknolojilerinden daha farklı özellikler taşımasıdır. Diğer teknolojilerde bulunmayan ulaşılabilirlik özelliği, bu uygulamanın en büyük ayrıcalığı olmaktadır.

Dosyaların ve de verilerin gizliliği ile güvenilir bir ortamda bulunması, tüm kullanıcılar için büyük bir gereksinimdir. Diğer sunucuların kullanımı esnasında meydana gelebilecek bir arıza oluşumunda şayet yedekleme yapılmadıysa tüm dosyalar kaybolacaktır. Geri dönüşü ve telafisi olmayan ve hiç istenmeyen bu durum, Cloud Hosting teknolojisi sayesinde artık tarihe karıştı.

Veri yoğunluğunu dengelemesi ve uptime artışı sağlamak için birden fazla sunucu kullanımı yapan bu sistem sayesinde veriler bulutta depolanır. Ve her ayrı sunucu, ayrı bir bulutu oluşturmaktadır.  Bu birçok sunucudan meydana gelen kullanıcı bulutu içerisinde, veri kaybı yaşanması mümkün değildir. Sisteme dahil olan sunuculardan birinde sıkıntı çıkması halinde hemen bir başka sunucu devreye girer. Böylelikle tüm dosyaların güvenliği sağlanmış olur.

Güvenilir Teknoloji

İnteraktif ortamda, Cloud Hosting teknolojisi sayesinde tüm dosyalar artık güvende. Bunun yanında İzole kaynaklar, özel bir IP adresi ve kolay ölçeklendirilebilme özellikleri de dikkat çeken özelliklerindendir. Diğerlerine kıyasla arttırılmış uptime özellikleri de kullanıcılar tarafından tercih edilme nedenlerinden biri olmaktadır.

Söz konusu teknolojinin ölçeklendirilebilir olma özelliği sayesinde ücretlendirme açısından da kullanıcıların taleplerine en uygun cevabı vermektedir. Kullanıcılar sadece ihtiyaçları oranında hizmet satın alıp, gereksiz özellikler için ekstra ödeme yapmamaktadır.

Leave Comment

Call Now Button